خرید تانکر کشاورزی | هامین کشت

خرید تانکر

هامین کشت در زمینه خرید ادوات کشاورزی میباشد و تانکر های آب در موارد و شرایط مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. در خانه های مسکونی، مزارع، کارگاه ها، زمین های کشاورزی، ادارات و… این مخازن دارای اشکال، حجم و جنس های متفاوتی هستند که مطابق با سلیقه یا کاربردی که دارد متغیر هستند. تانکر ها می تواند استفاده خانگی یا صنعتی داشته باشد. بهتر است ثبل از خرید تانکر اطلاعات کلی در مورد آنها داشته باشیم تا با دیدگاهی بهتر مبادرت به این کار نمایید.در این مطلب سعی شده است به منظور خرید تانکر ها ابتدا با جنس های مختلف تانکر آشنا شوید و حتی رابطه رنگ تانکر و موارد استفاده نیز به شما گفته خواهد شد. عواملموثر بر قیمت تانکر و نگهداری صحیح از آنها نیز یادآوری می شود. در فروش ویژه هامین کشت در خرید گاو اهن همراه ما باشید

قبل از خرید این ویدئو رو ببنید

انواع تانکر های کشاورزی

خرید تانکر آب و جنس آن

در بازار فروش تانکر ها شاهد جنس های مختلفی در زمینه ساخت بدنه هستیم.مخازنی که برای آب استفاده می شوند در بیشتر مواقع از پلاستیک است مخصوصا اگر برای مصارف خوراکی مورد استفاده قرار گیرد. البته شما شاهد انواع مخازن با جنس هایی از فایبرگلاس و فولاد نیز خواهید بود. جنس مواد بدنه مخازن ارتباطی مستقیم با نوع و روش نگهداری مایع دارد. مخازنی که از جنس پلی اتیلن یا پلاستیکهستند وزن اندکی داشته و سبک هستند از این رو بخاطر اینکه حمل و نقل راحت تری نیز دارند مورد استقبال قرار می گیرند. در کل جنس مخازن و تانکر ها به چهار دسته کلی تقسیم می شود:

  1. تانکر های فلزی
  2. تانکر های پلاستیکی یا پلی اتیلن
  3. تانکر های فایبرگلاس
  4. تانکر های بتنی

خرید تانکر آب فلزی

این نوع از تانکر های آب از فلزات صاف یا انواع موجدار ساخته می شوند که در بیشتر مواقع با مواردی چون گالوانیزه دارای روکش می شوند. در مواردی شاهد هستیم که این تانکر ها دارای سطح و پوششی داخلی از جنس پلاستیک یا آکواپلات هستند. این امر سبب می شود که طول عمر و دوام این مخازن بالاتر رود و همچنین آب درون آنها به بهترین نحو سالم مانده و حفظ می شود.

تانکر اب فلزی | هامین کشت

خرید تانکر آب پلی اتیلن

اگر قصد دارید از تانکر آب برای مصارف خانگی و شرب استفاده کنید انواع پلی اتیلن گزینه ای مناسب هستند زیرا در ساختن آنها از ماده BPA  استفاده نمی شود. ایننوع از تانکر ها پت نیز خوانده می شوند.اگر بخواهیم از لحاظ قیمت و ایمنی و همچنین شرایط نگهداری مقایسه ای داشته باشیم این نوع از تانکر ها از انواع مشابه خود از جنس های دیگر بهتر هستند. همچنین به دلیل قیمت مناسب و عمر و دوام مناسب طرفداران زیادی دارند. در مناطق مرطوب مانند شهر های شمالی یا نزدیک دریا به دلیل پلاستیکی بودن و زنگ نزدن انتخابی مناسب هستند. بهتر است این گونه مخازن در فضاهای باز و بی حفاظ نصب نشود.

در این تانکر ها شاهد طرح ها و حجم های مختلفی هستیم و این قابلیت را دارند که چه در زیر زمین و چه در روی سطح زمین مستقر شوند. همچنین در شکل های مربع، مستطیل و یا استوانه ای ساخته می شوند که با توجه به نوع مکان و سلیقه می توان انتخاب های متنوعی داشت.

خرید تانکر آب فایبرگلاس

این نوع از تانکر ها به دلیل مواد استفاده شده در ساخت به خوبی در برابر مواد شیمیایی و زنگ زدگی از خود مقاومت نشان می دهند. در واقع این تانکر ها برای شرایط دمای بالا و شدید طراحی شده اند. این تانکر ها گزینه ای مناسب برای قرار گیری روی سطح زمین هستند. البته مانند گزینه پلی اتیلن ارزان به حساب نمی آیند اما مزیت های خوب آن نشان دهنده ارزش خرید آنهاست.

تانکر آب بتنی کشاورزی

در بیشتر موارد این نوع از تانکر ها برای موارد صنعتی یا کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد. مزیت هایی در این تانکر ها وجود دارد که می تواند آن را برای بسیاری از افراد محبوب کند.مزیت هایی چون مقاومت بالا که آنها را در برابر عواملی چون انفجار، زنگ زدگی، احتراق و ضربات مصون می کند. می توان یا آنها را آماده خرید یا بنا بر شرایط به طور سفارشی تهیه نمود.

نقش رنگ در خرید تانکر

شاید برایتان جالب باشد که در زمان خرید تانکر باید به رنگ آن نیز توجه نمود. توجه به این امر به سبب تشکیل چلبک در آب است.جلبک ها برای رشد و ازدیاد خود نیاز به عاملی چون نور دارند. لذا برای جلوگیری از این امر از رنگ و لایه های تیره و مات استفاده می شود تا از ورود نور در آب ذخیره شده جلوگیری به عمل آید.پس به رنگ تانکر مطابق با نوع کاربری خود توجه داشته باشید.

زمانی که مخزن شما رنگ روشن دارد یا لایه ای محافظ برای آن در نظر گرفته نشده است عبور کردن نور از آن سبب می شود که شرایط برای رشد سایر میکروارگانیسم ها و جلبک ها فراهم شود. باید بدانید که جلبک ها و عوامل دیگر در صورت عدم وجود نور خورشید نمی توانند رشد و تکثیر شوند. در بیشتر مناطق ایران نور و آفتاب وجود دارد و لذا توصیه می شود که از رنگ های تیره استفاده شود تا جلوی رشد جلبک ها گرفته شود.

رنگ تانکر | هامین کشت

دقت در ظرفیت در زمان خرید تانکر

شاید یکی از مهمترین عواملی که باید به آن دقت کنید ظرفیت مخزن و تانکر شماست.بدیهی است که مخزن بزرگ تر ظرفیت بیشتری دارد اما باید بدانید که شرایط قرار دادن و نگهداری از مخازن بزرگ هم از اهمیت برخوردار است. باید به نوع محل نگهداری، ساختمان مورد نظر و اندازه زمین کشاورزی دقت بیشتری کنید.

اگر مخزن آب مصرف شرب و خانگی دارد باید به تعداد افراد و خانوار نیز دقت کرد و با توجه به مصرف روزانه و استفاده خانوار از شرب، نظافت، پخت و پز، شستشو و… حجم و اندازه مورد نظر را انتخاب نمود. طبق تحقیقات به عمل آمده یک خانوار 4 نفره در طی یک روز نیاز به چیزی حدود 650 لیتر آب برای امور روزانه دارد. برای ساختمانهای بزرگ با ظرفیت بالای افراد ساکن باید از مخازن پلاستیکی بزرگ استفاده شود.

با توجه به فضایی که دارید می توانید از انواع مخازن گرد یا باریک استفاده نمایید. می توان از انواع گرد در فضاهای بزرگ یا پشت بام ها استفاده کرد یا اینکه در فضاهای کوچکمانند حیاط خلوت ها از انواع باریک این مخازن استفاده نمود. به خوبی می توان با این مخازن فضا را نیز کنترل نمود .

 

خرید تانکر های باریک

از این مخازن بیشتر در شرایط کمبود فضا استفاده می شود و یا اینکه مناطقی با طراحی خاص مانند حیاط خلوت ها مورد استفاده قرار می گیرد. در بعضی از مکان ها شکل و زیبایی فضا نیز اهمیت دارد لذا می توان از این مخازن باریک استفاده کرد. البته نکته ای که وجود دارد این است که به دلیل طراحی خاص این تانکر ها ظرفیت کمتری دارند و در بیشترین مقدار می توان توقع حجمی حدود 8500 لیتر داشت. البته می توانیم با قرار دادن چند تانکر کنار هم یا در فواصل مطابق به فضای دلخواه ظرفیت را به اندازه کافی بالا ببریم.

خرید تانکر آب گرد برای کشاورزی و زراعت

این مخازن و تانکر های ذخیره آب قادر هستند تا حجم 25000 لیتر را در خود جای دهند و اگر شما در مکانی قرار دارید که محدودیَت فضایی وجود ندارد می توانید از حجم بالای این مخازن سود ببرید. به خوبی می توانید به منظور امور کشاورزی یا استفاده از آن برای آبیاری های تحت فشار از آنها استفاده کنید. این مخازن را حتما در مناطق خارج شهر یا روستا ها دیده اید و کمک بزرگی برای مقابله با دوران کم آبی و خشک سالی به حساب می آید.

تانکر ابگرد | هامین کشت

قیمت تانکر آب

قیمت تانکر آب به موارد متعددی بتگی دارد و به دلیل تنوع بالای آن قیمت های متفاوتی را شاهد هستیم. مواردی چون تانکر های پلی اتیلن قیمت مناسب و ارزان تری دارند اما باید بدانید که طول عمر کمتری نیز خواهند داشت. اما اگر هزینه ای بیشتر کنید قادر خواهید بود یکمخزن فولادی بخرید که آن را برای شما تا 30 سال گارانتی خواهند کرد. درست است هزینه بالتتری را پرداخت می کنید اما در سالهای بعد بحران و سختی ای نخواهید داشت و از صرفه جویی آب در بعد ها لذت خواهید برد.

شکل و فرم تانکر نیز در قیمت آن موثر است.انواع باریک تر معمولا قیمت بالاتری نسبت به انواع گرد با همان ظرفیت را دارند.دلیل گران تر بودن این مخازن این است که در ساخت آن از میله های تقویت کننده هم استفاده میشود تا در زمان پر شدن و سنگینی تغییرات شکل نداشته باشد. اما می تواند برای فضاهای خاص شما گزینه ای عالی باشد.

بطور کلی تانکر های آب خیلی گران نیستند اما در این میان هزینه حمل ونقل می تواند برای شما کمی سنگین باشد. حتما در زمان خرید به غیر از قیمت خرید تانکر از هزینه های جانبی آن نیز آگاه شوید تا غافلگیرنشوید. همچنین باید هزینه های لAوله کشی ، اتصالات و … را نیز در نظر داشته باشید.

نکات قابل توجه در خرید تانکر ها

  1. به دوام تانکر دقت داشته باشید.تانکر ها باید توان مقاومت در برابر عوامل خارجی، آب و هوا، دما، برخورد و … را داشته باشد. زیرا جنس نا مناسب می تواند باعث لطمه به مخزن شما و هدر رفت ذخیره شما گردد.
  2. به تعداد لایه های مخزن توجه شود. مخازن پلاستیکی چندین لایه دارند که هر کدام به منظور خاصی ایجاد شده اند. این عوامل به مقاومت و حفظ آب و ذخیره شما کمک می کند.
  3. دقت در نصب. جایی که تانکر قرار می گیرد می تواند بر فشار آب تاثیر داشته باشد پس به مکانی که میخواهید قرار دهید توجه کنید و مخزن خود را برای آن مکان پیش بینی کنید.
  4. به گارانتی محصول دقت داشته باشید.سعی کنید تانکری را انتخاب کنید که گارانتی طولانی مدت داشته باشد تا خیالی آسوده تر داشته باشید.
  5. تنها صرفا به قیمت تانکر توجه نکنید. هیچ ارزانی بی دلیل نیست. مخزن و تانکر آب در پاره ای موارد می تواند حیاتی باشد و نباید کیفیت را فدای ارزان تر بودن کنید.
نکات خرید تانکر | هامین کشت

لزوم خرید تانکر آب در کشاورزی

 

یکی از اولین پارامترهای کشاورزی تامین و ذخیره سازی آب است.در کشور ما که همواره درگیر مشکلات کم آبی است لزوم استفاده از این تانکرها بیشتر به چشم می آید. شرایط آب و هوایی و غیر قابل پیش بینی بودن بارش ها نیاز به ذخیره آب را ضروری می کند.

برای این منظور انواعی از تانکر ها چون تانکر های پلاستیکی می تواند مورد استفاده قرار گیرد. تانکر های پلی اتیلن به صورت های مختلف در این زمینه مورد استفاده قرار می گیرد که فواید آن شرح داده خواهد شد.

 

برای مشاوره در مورد محصولات و خرید با ما تماس بگیرید